Atak
Obrona
Moc
Trudność
Obronca Mag

Maokai

Spaczony Drzewiec
Maokai
górna aleja 61,59%
dżungler 15,57%
środkowa aleja 14,88%
wsparcie 7,27%
55,96%
2,41%
0,19%
Maokai to olbrzymi drzewiec przepełniony gniewem, który walczy z koszmarami z Wysp Cienia. Gdy magiczny kataklizm zniszczył jego dom, stał się ucieleśnieniem zemsty, opierając się nieśmierci tylko dzięki wodom życia, które w nim płynęły. Niegdyś Maokai był spokojnym duchem natury, ale teraz walczy zawzięcie, aby pozbyć się klątwy ciążącej na Wyspach Cienia i przywrócić dawne piękno swojemu domowi.
  • Sadzonki można rzucić w zarośla dla wzmocnionego efektu, ale nie lubią być grupowane.
  • Uścisk Natury najlepiej sprawdza się, kiedy wrogom trudno jest go uniknąć — postaraj się ich zaskoczyć lub oskrzydlić.
  • Umiejętność bierna Maokaia daje mu nadzwyczajną wytrzymałość przeciwko skoncentrowanym atakom czarami — pod warunkiem, że może używać podstawowych ataków .
  • Sadzonki gonią pierwszego wroga, który zanadto się do nich zbliży, ale wybuchają dopiero po kilku sekundach lub w przypadku kontaktu z innymi wrogami. Szczególnie uważaj w pobliżu Zaroślowych Sadzonek — są dużo bardziej niebezpieczne.
  • Czas odnowienia samoleczenia Maokaia w dużej mierze zależy od tego, ile razy zostanie trafiony czarami. Lepiej nie używać na nim umiejętności, jeżeli nie ma takiej potrzeby.
  • Maokai uniknie obrażeń podczas Spaczonego Natarcia, nie marnuj więc czarów.

Umiejętności

Podstawowy atak Maokaia również go leczy z umiarkowanym czasem odnowienia. Za każdym razem, gdy Maokai użyje czaru lub zostanie trafiony przez wrogi czar, czas odnowienia zostaje skrócony.
Maokai odrzuca pobliskich wrogów falą uderzeniową, zadając obrażenia magiczne i spowalniając ich.
Maokai zamienia się w masę skłębionych, ruchomych korzeni, stając się niemożliwym do namierzenia i pędząc w kierunku celu. Po dotarciu do celu unieruchamia go.
Maokai rzuca sadzonką w wybrane miejsce, aby go strzegła. Najbardziej efektywne w zaroślach.
Maokai przyzywa ogromną ścianę kolców i cierni, która powoli przesuwa się naprzód, unieruchamiając trafionych wrogów i zadając im obrażenia.

Runy

(najbardziej pickowane)
win rate - 86,67%
pick rate - 3,89%
(na podstawie 386 meczy)
wybierz kategorię
wybierz runę
wybierz runę
wybierz runę
wybierz runę
wybierz kategorię
wybierz runę
wybierz runę